Loading

Yeni Albüm: Buray Sahiden (2016)

  • 08/11/16
  • 1524 görüntülenme
  • 1 yorum
Yeni Albüm: Buray Sahiden (2016)
Albümdeki Eserler:
Aşk mı lazım?
Seni Sevmiyorum Artık
Melodi
Kalbime Dokundu
Sahiden
Sen Hala Sokağımda
Mecnun
Olmadı


Ay Parçası
Günlerden Sonbahar
Deli Divane
Gül Goncalar
Albüm ile ilgili diğer bilgiler:
BURAY “SAHİDEN” GELİYOR!
“İstersen” ve “Sen Sevda Mısın?” şarkılarının başarılarıyla; dijital platformlarda ve ulusal radyolarda zirveye yerleşen, ilk albümüyle hem müzik eleştirmenlerinin hem de dinleyicilerin takdirini kazanan ve bu başarısını aldığı “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ve “En İyi Şarkı” ödülleriyle perçinleyen Buray, merakla beklenen ikinci stüdyo albümünü dinleyicilerin beğenisine sunuyor.
“1 Şişe Aşk” albümünün başarısından sonra heyecanla ikinci albümü “Sahiden” için Sezen Aksu’nun Kanlıca’daki stüdyosunda çalışmalara başlayan Buray’ın bu yeni albümünde 12 şarkı yer alıyor. Tüm şarkıların sözleri, ilk albümde olduğu gibi, Buray’ın “sihirli kalem” olarak nitelendirdiği Gözde Ançel’in imzasını taşırken, besteler de yine Gözde Ançel ve Buray ortaklığında yapıldı. İlk albümdeki geleneği bozmayan Buray, albümdeki tüm düzenlemeleri, aynı zamanda albümün müzik direktörlüğünü de üstlenen Bahadır Tanrıvermiş ile birlikte yaptı.
Albümde Buray, kendisi için çok özel bir yeri olan bir türküye de yer verdi. Sözleri Bülent Fevzioğlu, bestesi ise Buray’ın Kıbrıs’ta yaşayan ve Kıbrıs’ın sevilen müzisyenlerinden biri olan babası Turgay Salim’in imzasını taşıyan “Gül Goncalar” türküsü de Buray’ın yorumu ve düzenlemesiyle dinleyiciyle buluşuyor.
SÜRPRİZ İSİMLER “SAHİDEN” ALBÜMÜNDE!
Müzik dünyasına adım attığı ilk günden bu yana hem dinleyicilerden hem de müzik dünyasından oldukça samimi ve büyük bir destek alan Buray’ı, “Sahiden” albümünde yine müzisyen dostları yalnız bırakmadı. Pop müziğin sevilen ismi Simge, “Deli Divane” şarkısında geri vokallerde yer alırken, Bahadır Tatlıöz ise “Kalbime Dokundu” şarkısında piyano başına geçti. Rubato grubundan Özer Arkun, çellosuyla “Günlerden Sonbahar” şarkısında yine dinleyicileri mest ederken, Fatih Ahıskalı ve Göksun Çavdar da enstrümanlarıyla albümün dokusuna katkı sağladı.
Türk pop müziğinin yükselen yıldızlarından Buray, ikinci albümü “Sahiden” ile 11 Kasım’da tüm müzik marketlerdeki yerini alacak.
Buray / Sahiden (CD) 10/11/2016 tarihinde satışa sunulacaktır.

Paylaş:

Yeni Albüm: Buray Sahiden (2016) Yorumları


Diğer Yeni Albüm: Buray Sahiden (2016) Haberleri

Son 24 saatte 1 kişi
bu haberi okudu.